Eno Bilişim ürün ve hizmetleri

16 Şubat 2015 | Etiketler: , , ,

Türkiye’deki firmalara kurumsal IT çözümleri sağlayan Eno Bilişim’in hizmet sürecini ve gelecek hedeflerini Eno Bilişim Genel Müdürü Fetih Saygı’dan dinledik.

Amerika’da 2 yıl, İngiltere’de de kısa bir süre çalışma hayatını geçiren Fetih Saygı, çeşitli Avrupa ülkelerinden ve MENA bölgesinde firmalara hizmet verdiklerini ve önemli bir yurt dışı deneyimine sahip oldukları ifade etti. Saygı, bu deneyimlerine dayanarak şunları söyledi: Bazı coğrafyaların IT ihtiyaçlarında belli geçiş aşamaları oluyor. Örneğin, piyasada ürün bulunmayabiliyor ya da piyasa o ürüne hazır olmayabiliyor. Bazı durumlarda da ürün piyasaya göre çok pahalı olabiliyor. Türkiye’de de buna benzer bir durum yaşanıyor zaman zaman. Global oyuncular bir ürün getiriyor ve fiyatı çok yüksek. Bu nedenle ürün satılmıyor. Biz yurt dışında sırf yeni çıktı diye o ürünü Türkiye’ye getirelim, demiyoruz. Buradaki firmaların ihtiyaçlarını belirleyip, o ihtiyaçlar doğrultusunda ürün getiriyoruz. Çoğu zaman firmaya özel çözümler sunuyoruz. Hatta zaman zaman bazı ürünleri biz yurt dışına açmaya çalışıyoruz.

Yurt dışından Türkiye’ye gelen bir ürünün Türkiye’de geliştirilen ürüne göre 3-5 kat daha pahalı olduğunu belirten Fetih Saygı, sadece Türkiye’de ihtiyaç haline gelen ama Türkiye’de bulunmayan ürünleri de getirebildiklerini söyledi. Müşterilerine farklı bir portföy sunduklarını sözlerine ekleyen Saygı, bizi bu yönümüzle tanıyan müşterilerimize çaprazda başka ürün ve hizmet sağlama olanağı buluyoruz, diye konuştu.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;