• 1360 WISE
  • 5085 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Wise TV’ye konuşan KoçSistem Bt Güvenlik Yönetilen Hizmetler Birim Yöneticisi Serkan Özden, güvenlik konusunda kurumların yatırım yapmaları gereken konular hakkında bilgiler verdi.

Firewall, IPS gibi teknolojilerin artık temel seviyede birer yatırım olduğuna dikkat çeken Özden şunları söyledi: “Günümüz koşullarında daha iyi seviyede koruma anlamında ek birçok bileşen çıktı. Güvenlik alanında kurumsal ölçekte bir firmanın 15 ya da 20 farklı teknolojiye yatırım yapması gerekiyor. Tabi bu, sadece güvenlik cihazının yatırımından ibaret değil. Dolayısıyla yatırım anlamında çok fazla kalem var. Alternatif olarak baktığımızda karşımıza bulut güvenlik çözümleri çıkıyor. Bu da firmaların herhangi bir güvenlik cihazı, donanımı ve lisansına yatırım yapmaksızın tüm güvenlik ihtiyaçlarını bulut üzerinden karşılamasını mümkün kılan hizmetler anlamına geliyor”

KoçSistem olarak tüm güvenlik hizmetlerini bulut paylaşım modelinde sunduklarının altını çizen Özden, en ileri seviye teknolojiler hangileri ise bunları kullanarak en iyi çözümü sunduklarını söyledi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!