• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

ICT Summit Now Bilişim Zirvesi’nde bu yıl milli yazılım geliştirme projesi masaya yatırılacak. Hükumet programında da yer alan açık kaynaklı kod yazılım projesi, eski ismiyle Pardus yeniden gündeme alınıyor. Iterpro Medya Genel Müdürü Murat Göçe, bu yılki etkinliğin başlıklarını ve firmalara sağlayacağı kazanımlarını Wise.TV ile paylaştı.

Bilişim Zirvesi’ne katılan firmaların önemli bir reklam ve pazarlama olanağına kavuştuğunu söyleyen Murat Göçe, “Etkinliği hem kendi yayın organlarımız hem ulusal basın hem de viral olarak internet aracılığıyla geniş bir kitleye duyuruyoruz. Bu çalışmayı etkinlik öncesi ve sonrasında gerçekleştirerek önemli bir marketing yapıyoruz. Bu sayede firmalar da kendi PR’larını yapmış oluyorlar. Firmalar açısından etkinliğe katılmanın faydalarından bir tanesi ciddi bir reklam olanağı oluyor” dedi.

Zirveye katılan firmaların etkinlik içi kazanımlarına da değinen Göçe, “Sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiriyoruz. Yani akademisyen, özel sektör, kamu kurumları ve aklınıza gelebilecek tüm paydaşların en etkin isimleri orada. Dolayısıyla hem birbirleriyle tartışarak fikir alışverişinde bulunuyorlar hem de sektöre bir yön çizme fırsatı doğuyor” dedi.

Türkiye’nin 2023 vizyonunda bir bilişim toplumu olma hedefleri olduğunu belirten Göçe, bu yılın en önemli konularından olan milli yazılım geliştirme projesinin ICT Summit 2014’te gündeme alınacağını ve bir salonda sadece bu konunun tartışılacağını, belirtti.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!