Istanbul One veri merkezinin rakiplerine kıyasla ayrıcalıkları nelerdir?

Zenium Türkiye Ülke Müdürü  Aslıhan Güreşcier, Istanbul One veri merkezinin firmalara sunduğu ayrıcalıklar ile sektörde yakaladığı ivmeyi Wise TV aracılığıyla anlattı.

Firmaya, kişiye ve ihtiyaca özel bir veri merkezi olmalarının rakiplerine kıyasla ön plana çıktıkları en büyük özelliklerden biri olduğunun altını çizen Güreşcier: “Açıkçası şu anda İstanbul One ile aynı kulvarda olduğunu söyleyebileceğimiz bir rekabetten çok da söz edemiyoruz. Ama bu yanlış anlaşılmamalıdır tabi ki mutlaka bir rekabet oluşacaktır. Türkiye pazarında ancak bu yine de zaman meselesi. Nitekim birkaç tane rakibimiz de şu anda Türkiye pazarında İstanbul One’a benzer bir iş modeli ile projelerini hayata geçirmek üzere çalışıyorlar. Ama bizim neyimiz farklı derseniz eğer İstanbul One her şeyden evvel bir kere teknik altyapı ve standartlar olarak  Türkiye pazarında olduğu gibi Avrupa’da da daha eski veri merkezlerine baktığımızda açık ara güncel teknoloji son jenerasyon bir veri merkezi. Bunun dışında Türkiye pazarı için enerji altyapısı, enerji kapasitesi olarak en büyük ilk ve tek tesis 30 MW’lik bir tesis” dedi.

Ayrıca Istanbul One veri merkezini deprem güvenliği açısından da değerlendiren Güreşcier, şunları kaydetti: “İstanbul ve Türkiye coğrafyasında son derece güvenli bir noktada yer alıyor. Ve tabi özellikle data center kullanıcıları açısından önemli olan sertifikalandırma ihtiyaçlarını çok esnek bir şekilde karşıladığı, ihtiyacı olan müşteriye ihtiyacı olduğu oranda yapılar sunduğu için tamamen farklılaşıyor. Firmaya, kişiye, ihtiyaca özel bir veri merkezi olması bizi çok farklı kılıyor diğer potansiyel rakiplerden.”

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;