KOBİ’ler teknolojik anlamda gelecek 5 yılını planlarken Microsoft’u takip etmeliler mi?

18 Ocak 2016 | Etiketler: , , , ,

Microsoft Türkiye’nin KOBİ Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü, “KOBİ’ler teknolojik anlamda gelecek beş yıllarını planlarken Microsoft’u takip etmeliler mi ?” sorusuna Wise TV izleyicileri için cevap verdi.

KOBİ’lerin teknolojik anlamda gelecek beş yıllarını planlarken Microsoft’u kesinlikle takip etmeleri gerektiğinin altını çizen Tüzünsü, Türkiye’de 3.5 milyon KOBİ olduğunu belirtti. Bunlardan 3.3 milyonunun 1 ve 9 kullanıcıya sahip olduğunu ve teknoloji yatırımları yok denecek kadar az olduğunu dile getiren Tüzünsü, Microsoft’un önümüzdeki günlerde bu şirketler için çeşitli bulut uygulamaları olacağını kaydetti. Tüzünsü, bu uygulamalarla KOBİ’lerin neler elde edeceğini şu sözlerle anlattı: “KOBİ’ler bunları takip ettiklerinde, hem teknolojiye aylık ödeme yoluyla ulaşacaklar hem de hiçbir donanım masrafı vermeyecekler. ”

Microsoft’un buna « IT’nin demokratikleşmesi » dediğini  vurgulayan Tüzünsü,  bu kavramı şu şekilde açıkladı : “Bugün Amerika’da bir KOBİ’nin kullandığı yazılım ne ise, Türkiye’de Antep’teki KOBİ de aynı şeyi kullanabilir çünkü herhangi bir donanım parası vermesi gerekmiyor. Amerika’daki adam 500 kullanıcı için satın alıyorken, Antep’teki bizim KOBİ’miz de 10 kullanıcı için alacak ama aynı software’i kullanabilecek. Dolayısıyla büyük şirketlerin kullandığı imkanlar ne ise, aynısını bu küçük KOBİ’ler de kullanabilecekler. ”

 

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;