Microsoft ürünleri KOBİ’lerin işlerini nasıl kolaylaştırıyor?

Microsoft Türkiye’nin KOBİ Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü, Microsoft ürünlerinin KOBİ’lerin işlerini nasıl kolaylaştırdığını Wise TV’ye anlattı.

 Azure, Office 365 ve CRM Online olmak üzere Microsoft’un dört temel ürününün olduğunu dile getiren Tüzünsü, Cloud platformu olan Azure’nin, KOBİ’lerin ağırlıklı olarak bilgilerini saklayacakları, bir felaket halinde işlerini ertesi gün devam ettirmeleri için tüm gerekli hazırlıkları yapabilecekleri bir platform olduğunu ifade etti. Office 365 ürününü bir verimlilik software’ı olarak tanımlayan Tüzünsü, bunun içinde yer alan Exchange adlı e-mail hizmetinden bahsetti ve bunun, dünyadaki en kaliteli, en güvenli e-mail hizmetlerinden bir tanesi olduğunun altını çizdi.

Skype’ın bir süre önce Microsoft tarafından satın alındığını anımsatan Tüzünsü, tüketicinin kullandığı uygulamanın yanı sıra şimdi artık şirketler için de Skype for Business’ın var olduğunu söyledi. “Skype for Business bir Voice Over IP programı” diyen Tüzünsü, KOBİ’lerin bu uygulama sayesinde tüm iletişim masraflarını ortadan kaldırabileceklerini kaydetti. Share Point programıyla hem lokal bazlı çözümler sunduklarını ve ön muhasebe, performans takip sistemi gibi programlar geliştirdiklerini  hem de ofise uzaktan bağlanma ve uzaktan çalışma imkanını verdiklerini belirten Tüzünsü, şirketlerdeki kullanıcıların, müşteri ile ilgili her türlü aksiyonlarını CRM Online üzerinden takip edebileceklerini de belirtti.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;