Kurumsal iletişimde çalışmak isteyenlere tavsiyeler

21 Ocak 2013 | Etiketler: , , ,

Ülkemizde birçok üniversitenin iletişim fakültesi bulunuyor. Fakültelerin eğitim kaliteleri de giderek artıyor. İletişimin kalitesinin artması ile birlikte iş dünyası ve sosyal yaşamda da önemli değişimlerin olacağına inanıyorum. Kurumsal iletişim kurumlar için her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Bu nedenle bu alanda çalışmak isteyenler için Kurumsal iletişimin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz.

  • Dinamik bir iş hayatını isteyenlere, kendini sürekli geliştirme arzusu taşıyanlara son derece uygundur.
  • Her gün yeni bir bilginin, yeni bir oluşumun takipçisi olmak, hizmet ettiğiniz kurumun üst düzeyde stratejilerinin yönetiminde bulunmak mesleki olarak oldukça haz verici olabilir.
  • Ayrıca kurumsal iletişim çok geniş bir çalışma alanına sahip. Orta ve üst düzey kurum ve kuruluşların hepsi örgütsel yapılarında kurumsal iletişime yer vermekte ve bu disiplinin sağlayacağı faydalara inanmaktadır.

Artık iletişim çağındayız, bilgiyi yönetmek ve kurumsal itibarı inşa etmek için bu işin uzmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Aksi halde yıllarca oluşturulmaya çalışılan kurumsal itibarlar kötü bir iletişim yönetimi ile büyük zararlar görebilir. Bu ve benzeri birçok sebepten dolayı her geçen gün önemi artan ve iş sahası genişleyen kurumsal iletişimi, mesleğe ilgi duyanlara, işin eğitimini de alarak yapmalarını tavsiye ediyorum.

 

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;