• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Sosyal medyada kurumsal imaj yönetimi nasıl yürütülmeli

Sosyal medyada kurumsal imaj yönetimi nasıl yürütülmeli

Modern-TechnologySosyal medyayı çok etkili kullanan markalar var. Ancak sosyal ağlardaki kullanıcılar kendileri anlatma derdindeler. Bu nedenle karşısındakini dinlemeye tahammülü yok kaldı ki ticari mesajlara hiç kulak kabartmıyor.

Bu alanda yeni stratejiler ve yöntemlerin belirlenmesi gerekiyor. Burada da yine sosyal sorumluluk projeleri ya da duygusal temalar önem kazanıyor. En son aklımda kalan Profilo’nun Anneler Günü’ne özel hazırladığı “o tabak bitecek“ reklam filmi çok başarılıydı. Sosyal medyada çok yer aldı. Bu tür yaklaşımlarla bu mecralarda var olabilirsiniz. Bu da sizi daha çok düşünmeye ve üretmeye zorluyor.

Sosyal medyada mesajların net ve sade bir dille sunulması gerekiyor. Özellikle okuma alışkanlığının birkaç cümlenin ötesine geçemediği toplumlarda ki bizim toplumumuzda böylesi bir durum söz konusu, görsellikten faydalanılabilir.

Bu alanlarda mesajların son derece özel olarak kurgulanması gerektiğinden, kurum ve kuruluşların bu alanlarda özel eleman istihdamını gerekli kılmaya başladı. Zaten bu doğrultuda yeni yeni oluşumlar gözlemleyebiliyoruz.

Sosyal medya özel sektörden daha çok kamu kurumlarının ilgisini çekti. Hem tüzel hem de özel kişilik bazında özellikle Twitter yoğun olarak kullanılıyor.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!