Türk şirketleri için neden Birkman metodu?

11 Haziran 2013 | Etiketler:

Lider ve Yönetici Koçu Nazlı Eda Yavuz, ”Dünyada NASA, Coca Cola, Shell, BP, HP, Siemens gibi birçok küresel şirket bu metodu 50 yıldan fazla zamandır kullanıyorlar. Adı geçen firmalara zaman, maliyet ve pratik çözümler açısından çok ciddi avantajlar sağlıyor. Özellikle NASA ürettiği çözümleri hemen kullanıp çok hızlı faaliyete geçmek durumunda.” dedi.

Yavuz, ”Türkiye’deki kurumlara baktığımızda bu kadar hızlı ilerleyen yok. Çünkü çok fazla test kullanıyoruz. Çok fazla mülakat yapıyoruz. Çok fazla süreçten geçiyoruz. Assignment Center’larda 4-5 gün kaybediyoruz. Üstelik bunlara çok ciddi paralar ödüyoruz. Tüm bunları yapmak yerine Birkman yöntemiyle 30 ya da 40 dakika içinde her şeyi yapabiliriz.

Birkman Metodu ile işe alımdan emekliliğe kadar tüm süreci çok kolay yönetebilirsiniz. Tüm departmanları; satış, finans ya da organizasyonel gelişim gibi departmanları bu metodla düzenleyebilirsiniz. Bu sayede organizasyonel kültürünüzü tamamen değiştirebilir ve sonsuza kadar bununla yönetebilirsiniz. Global hedefleri olan yerli firmalar bir an önce bu yöntemi kullanmaya başlamalı. Dünyanın en başarılı firmaları bu yöntemi kullanarak hız ve maliyet açısından önemli avantajlar elde ediyor.” diye konuştu.

 

 

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;