• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

IDC’nin düzenlediği toplantıda bulut bilişim sektörünün uzmanları bir araya geldi.

Toplantıya katılan Doğuş Yayın Grubu Teknoloji Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Barış Özbey, “Burada birbirini tanıyan ve beraber iş yaptığımız insanlarla bir araya geldik. Bu tip işlerde teknolojiye yatırım yapmaktan ziyade, ürün almaktan ziyade bu nasıl uygulayacağımızı bilmiyoruz. Türkiye’de birçok bulut hizmetinde hala yeterince uzmanlaşmış ekipler bulunmuyor. Bu tip etkinlikle diğer firmalar benzer problemleri nasıl aşmışlar, kimlerle çalışmışlar, nasıl pratik çözümler bulmuşlar bunları dinlemek ve yapılan işlerin büyüklüğünü görebilmek için çok önemli bir buluşma” diyerek Bulutistan’a teşekkürlerini iletti.

Etkinliğin yapılmasının en büyük amacının bulut bilişim konusunun bilinilirliğini biraz daha yukarıya çekmek olduğunu vurgulayan Datacore Genel Müdürü Serdar Özçelik, “Çok geniş bir kitlede yapmadık, yapmama sebebimiz de kurumların buraya bakış açılarını da dinlemek istedik. Türkiye’de bu konu yavaş yavaş gündeme geliyor. Kurumları doğru dinleyip doğru çözümle yaklaşmaya çalışıyoruz. Bu anlamda gayet başarılı bir event oldu. Bunların mutlaka pozitif çıktılarını kendi tarafımızda da gözlemleyeceğiz.” dedi.

Eventin oldukça başarılı olduğunu belirten NetApp Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı ise “Farklı sektörlerden kurumlarla bir araya gelme fırsatı doğurduk. Özellikle medya, sağlık ve perakende sektörü ile görüşmelerimiz bizim açımızdan faydalı geçti. Çünkü onların da sorunlarını da dinlemiş olduk. Aslında bu sorunları elbette ki biliyoruz ama bir fiil ağızlarından dinlemek bizim için değerli oldu.

Bulutistan Genel Müdürü Orçun M. Özalp de, “Özellikle medya sektöründeki büyük verinin buluta taşınması projeleri ile hayata geçen başarı hikayeleri var. Bugün ki etkinlikte de başarı hikayelerinin ve sağladığı faydaların üzerinden geçmiş olduk.” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!