‘Dijital reklam nokta atışı reklam yapma fırsatı yarattı’

Dijitalleşme ile gelen yeniliklerden biride dijital reklamcılık oldu. Peki dijital reklamcılığı geleneksel reklamcılıkdan ayıran yönler neydi? Medyanet Satış Direktörü Banu Barbarosoğlu, dijital reklamın avantajlarını ve getirilerini anlattı.

Dijital reklamın en önemli avantajının her şeyden önce kullanıcısının kim olduğunu, nerede olduğunu, neler yaptığını, nelerden hoşlandığını detaylı olarak biliyor olmamızı sağlamasıdır diyen Medyanet Satış Direktörü Banu Barbarosoğlu “Genellikle geleneksel mecrada yapılan şey kullanıcının kim olduğunu tahmini üzerine yapılan planlardan oluşur. Oysa dijital reklamcılık da kim olduğunu bildiğimiz kişilere reklam yapabilme fırsatınız vardır.” dedi.

Geleneksel reklamcılık raporlamalarının reklam kampanyası bitiminden sonra alındığını söyleyen Banu Barbarosoğlu” Oysa ki dijital reklamcılık da baktığınızda an be an gerçek zamanlı olarak kampanyanızın ne vaziyette olduğunu görebildiğiniz hatta bu kampanyanızı o anda aldığınız datalara bağlı olarak tekrar tanımlayabildiğiniz tekrar tasarlayabildiğiniz fırsatlarla doludur.” diye vurguladı.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;