ERA Gayrimenkul’un Türkiye ayağında süreç nasıl işliyor?

Wise TV’ye konuşan ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, ERA Global’i, ERA Türkiye’nin yola çıkış hikayesini ve gelinen aşamayı anlattı.

ERA Global’in birçok ülkede kurduğu yüzlerce ofis ile uluslararası bir firma olduğunu belirten Baygan, ERA hakkında şunları söyledi:
“ERA Global 1971 yılında Amerika’da kurulmuş uluslararası gayrimenkul franchise şirketi. Büyük bir Amerikan grubunun çok sayıda şirketinden biri. ERA’nın Amerika’daki yaygınlığının ötesinde dünya üzerinde diğer markalara göre şöyle bir farkı var. Avrupa’da, Orta Doğu’da ve Uzak Doğu’da çok yaygın bir marka. Dolayısı ile Türkiye’deki gayrimenkul danışmanlığına eski adı ile emlakçı dediğimiz ama şu anda bir dönüşüm içinde olan sektördeki insanların Türkiye dışındaki alım satımlarını ve entegrasyonlarını sağlamak için Orta Doğu ve Avrupa özellikle çok önemli bir ağ yapıyor. Dolayısıyla ERA’nın böyle bir avantajı var.”

ERA Türkiye’nin yola çıkış hikayesini anlatan Baygan, gelinen noktayı izleyenlerle paylaştı: “ERA Türkiye yatırımcı Can Ekşioğlu tarafından 3 sene önce getirilen bir marka. Dijital platformda, elektronik sistemde diğer markalara nazaran kendini farklı konumlandırmak isteyen bir marka ERA. Özellikle tüketici ile gayrimenkul danışmanı arasındaki ilişkiler, gayrimenkul danışmanının eğitimleri, gayrimenkul danışmanı ile broker, broker ile merkez ofis arasındaki bütün dijital ortamda çok önemli yazılımlarla dev ekranlarda artık kalem ve kağıt olmaksızın büyük bir yazılım programı ile çalışıyor sistem. Bunun dışında ERA Türkiye’de bugüne kadar 47 ofis verdi. Bunlardan 32 veya 33 ofis açıldı ya da açılmak üzere. Son bir ay içerisinde bir ilave yenilik daha geldi. Türkiye’den ayrı ülke Kıbrıs içinde ayrı bir master franchise sözleşmesi imzaladık ve ilk ofisimizi verdik.”

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;