ERA Türkiye ailesine katılan broker’lar hangi eğitimlerden geçiyor?

27 Kasım 2015 | Etiketler: , , , , ,

ERA Türkiye / Franchise Geliştirme ve Satış Direktörü Kadir Tümen, ERA olarak broker adaylarına hangi alanlarda ne tür eğitimler verdiklerini Wise TV aracılığıyla anlattı.

ERA Türkiye olarak Türkiye’nin ilk gayrimenkul akademisini kurduklarının altını çizen Tümen broker adaylarına verdikleri eğitimlerden bahsetti: “ERA özellikle elektrik sistemlerini, teknolojiyi, pazarlamayı kendi bünyesinde çok farklı kurgulayan ve eğitime diğer firmalardan çok daha fazla önem veren, bu anlamda Türkiye’nin ilk gayrimenkul akademisini kuran firma. Eğitim gayrimenkul sektörünün olmazsa olmazı. Çünkü bir gayrimenkul danışmanının sektöründe uzmanlaşabilmesi, bu işten çok iyi paralar kazanabilmesi adına çok iyi eğitimler alması gerekiyor. Örneğin; proje pazarlayacaksa şerefiyelendirme eğitimi alması gerekiyor ya da depo ve lojistik alanında çalışacaksa bu anlamda ticari bilgilere sahip olması gerekiyor. Bu anlamda çok iyi bir eğitim sistemi sağlıyoruz. Pazarlamayı ve teknolojiyi çok iyi kullanıyoruz. Ofislerimizde bir CRM modülü sağlıyoruz. ERA coaching ve ERA clinic başlığı altında sunduğumuz ve Türkiye’de ilk defa uygulanan, ofisin sorunlarına çözüm sağlayan ve bu sorunları bir daha yaşamamasını sağlayan bir süreç söz konusu. Dijital marketing, mobil marketing, PR noktalarında profeyonel, kurumsal ajanslar ile çalışıyoruz. Bu ajanslar aynı zamanda belli noktalarda ofislerimize de destek verebiliyorlar.”

ERA Türkiye olarak çok iyi bir genel merkez kadrosuna sahip olduklarını ve sektörde %96 tutundurma hedeflediklerini  söyleyen Tümen: “Konusunda tecrübeli kişilerden oluşuyor. Ofislere en fazla temas eden firmayız. Çünkü ana hedefimiz %96’lık tutundurma hedefini yakalamak Avrupa’da olduğu gibi. Bu anlamda da her iki haftada bir ofise muhakkak giriyoruz, ofisle beraber iş geliştirme planları üretiyoruz ve ofisin sürekli problemlerinde yanında olmaya çalışıyoruz. Gayrimenkul danışmanlarımızla sürekli bir araya geliyoruz, motivasyon toplantılarımız oluyor. Çok tedbirli ilerleyen bir firmayız. Bulunduğumuz noktalarda uzun süreli olmak ve bölgenin en iyi ofislerini oluşturmak istiyoruz. Burada sadece bir marka yok, aynı zamanda başarısı tüm dünyada kanıtlanmış bir işletim sistemi var” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;