Toplantı odalarında EventBoard kullanımı yaygınlaşıyor

28 Mart 2016 | Etiketler:
Toplantı odası yönetimine kolaylık getiren ekranlar olarak bilinen ‘EventBoard’ların kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor.

Son yıllarda kurum ve işletmelerin yoğun ilgi gösterdiği dijitalleşme dönüşümünün önemli ayaklarından biri de dijital ekranlar. Digital signage teknolojisi ile hayatımıza giren ekranlar, işletmelerin de farklı ihtiyaçlarını karşılıyor. Türkçesi ‘Etkinlik Ekranı’ olarak ifade edilen EventBoard’u kurumların en çok ortak kullanım alanı olan toplantı odası yönetiminde kullandıklarını belirten iDisplay İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi Murat Yılmaz, toplantı odalarında kapı yanına veya kurum içinde asansör içi, masaüstü gibi çeşitli lokasyonlara yerleştirilen ekranların oldukça kullanışlı olduğunu ve kurumların iş süreçlerine verimlilik anlamında katkı sağladığını söyledi.

MOBİL ARAYÜZDEN YÖNETİLEBİLEN SİSTEM

Kurumun mevcut kullandığı sistem ile rahatlıkla entegre olan yazılım ve gösterilen içerikler sayesinde önemli avantajlar elde edildiğinin altını çizen Yılmaz, “Ekranlarda günlük toplantı planı, toplantı süreleri, toplantı konusu, katılımcı ve düzenleyici bilgileri görüntülenebilmesiyle konforlu ve kesintisiz bir çalışma ortamı sunuyor. Bunun dışında hangi departmanın ne zaman, kaç toplantısı olduğu ve benzeri bilgilerle ay sonunda toplantı bilgilerinin raporlanması ve takibi gibi çeşitli imkânlar de yine EventBoard ile sağlanabiliyor. Üstelik bu bilgiler, kullanımı kolay bir mobil arayüzden de yönetilebiliyor” şeklinde konuştu.

KURUM DATALARI İLE ENTEGRE ÇALIŞIYOR

iDisplay İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi Murat Yılmaz, hem internet üzerinden hem de lokal network üzerinden ekran içeriğinin kurumsal datalarla entegre çalıştığını belirterek şunları söyledi: “EventBoard toplantı odası yönetimini kolaylaştırıyor. Outlook ve Exchange gibi programlarla entegrasyonu iş verimliliğini artırıyor. EventBoard ile aynı zamanda kurum kimliğine uygun zengin içerik yayını da yapılabiliyor.”

 

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;