Firmaların dijital mecralara bütçe ayırma refleksleri nasıl şekilleniyor?

Magnet20 İş Geliştirmeden Sorumlu Ortağı Ferit Yücel Demirtaş, firmaların dijital mecralara bütçe ayırma reflekslerinin hangi koşullara göre şekillendiğini anlattı.

Ferit Yücel Demirtaş, “Dijitale ayrılan bütçe, markaların büyüklüklerine göre ve sosyal ağlardan beklentilerine göre değişiklik gösteriyor. Küçük ölçekli şirketler yatırımlardan çok hızlı, satış odaklı geri dönüşler bekliyorlar. Böyle olunca da sürdürülebilir işler yapamıyorsunuz. Çünkü sosyal medya onların beklentilerine karşılık vermiyor”

Demirtaş, “Orta ve büyük ölçekli firmalar da durum biraz daha farklı. Orta ölçekli firmalar her ne kadar sosyal medyanın tüm fonksiyonları kullanmasalar da burada iyi bir şekilde var olmak için sürdürülebilir bütçeler ayırabiliyorlar. Büyük ölçekli firmalar için sosyal ağlar tam anlamıyla ‘show business’ alanı. Çok daha fazla bütçe ayırabildikleri için kampanyalar, uygulamalar, segmanted içerikler, çok fazla reklam harcamaları ve çok ciddi “social media monitoring” gibi toolları kullanıyorlar”

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;