Globalturk Capital’in şirketlere olan katkıları ve SEAF kapsamındaki faaliyetleri nelerdir?

Globalturk Capital Kurucu ve Yönetici Ortağı Barış Öney, Globalturk Capital’in şirketlere olan katkıları ve SEAF kapsamındaki faaliyetlerini Wise.tv’ye anlattı.

“Amerika’nın gelişmekte olan pazarlara yatırım yapan en büyük KOBİ özel sermaye fonu, Small Enterprise Assistance Funds (SEAF) işbirliği ile KOBİ’lere yatırım yapacak 100 milyon dolarlık özel sermaye fonunu Türkiye’ye getiriyoruz.

SEAF 25 yılda gelişmekte olan 30 ülkede önemli yatırımlar yaptı. 2-3 yıl süren çabanın ardından SEAF’ın Türkiye’ye gelmesini sağladık ve SEAF’ın tüm dünyadaki yatırımlardan çıkışlarının yönetimini de üstlendik. Çok uluslu bir sermaye fonunun dünyadaki tüm yatırımlardan çıkışlarını biz yönetiyoruz. Böyle bir başarı yakalayan bildiğim kadarıyla tek Türk şirketi olabiliriz.

Güney Amerika’dan Çin’e uzanan bu coğrafyada uluslararası sermaye fonunun yatırımlarından çıkışlarını yönetiyoruz. Bu sayede dünyada çok güçlü bir ilişki ağına da sahip oluyoruz. Böylece Türk şirketlerine ve Türkiye’de yatırımlarından çıkmak isteyen özel sermaye fonlarına da kolaylıkla ortak ya da alıcı adaylar bulabiliriz”

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;