‘Her insan kişisel bir işletmedir’

Gelişen zaman ve gelişen teknoloji insanlara kişisel markalaşma olanakları tanıdı. Zamanın getirilerinden biri de markalaşmaya giderken sürekli kendini geliştirip kendi PR çalışmalarına olanak sağlayan sosyal mecralar oldu. İK Proje Danışmanı ve Blogger olan İpek Aral Kişioğlu kişisel markalaşmayı ve önemini Wise .TV kameralarına anlattı.

21. yy’ ın insanları artık kendini daha iyi tanıyor. Kendini tanımayı, keşfetmeyi başaran yeni nesil çalışanlar artık birbirini takip eden bir çok işte aynı anda çalışıyor. İpek Aral Kişioğlu’ da kendini yeni nesil çalışanlar arasında düşündüğünde belki de beş sene sonra yaptığı işin bambaşka tanımlaması olacağını ifade ediyor. İpek Aral Kişioğlu “Yeni nesil çalışan tanımına sahip olabilmem yeni kapıları, yeni pencereleri açabilmem için bulunduğum organizasyonun ötesinde İpek’ i var etmem gerekiyor, kişisel markamı var etmem gerekiyor. Kendimi tanımlamam ve kendi, İpek marka değerlerimi başta internette konumlandırmam gerekiyor.” dedi.

Yeni nesil çalışanların, markalarının konumlanmasında Wise Tv’nin önemli bir yerinin olduğuna deyinen Kişioğlu “ Wise Tv sayesinde farklı platformlarda tanıtımlarımızı yaparak geleceğimize yatırım yapıyoruz hemde bu çaba içerisine girip kendimizi sürekli geliştiriyoruz.” diye söyledi.

Çalışanların markalaşma çabasına girmeleri kendilerini sürekli yenilemelerini ve geliştirmelerini sağlıyor. Gelişen ve değişen hayata markalaşma sayesinde hızla adepte olabilen çalışanlar için; Bugün ben ney isem üç sene sonra da aynı kişi oluyorsam ben geriye gidiyorumdur ve markalaşamıyorumdur diye söyleyen Kişioğlu “Değişime açık olan insan on sene sonra bütün değişimlere karşı hazır durumda olacak. Çünkü markası her zaman dinamikti.”

Kişisel markalaşmanın önemini anlatımında sürekli yenileyen Kişioğlu her bireyin bir işletme olduğunu söyledi. Kişioğlu “Üniversite eğitimlerinde de gençlere bunu sürekli vurguluyorum: ‘Gelecek sizin. Siz hepiniz birer işletmesiniz, tek kişilik bir işletme. Büyük bir işletmeye girdiğinizde varlığınızı devam ettireceksiniz O işletmeden çıkıp başka bir yere de girebilirsiniz veya kendi bireysel işletmenizi girişimle büyütebilirsiniz ama ilk başta daha birinci günden kendi marka değerlerinizi tanımlamanız lazım. Bunlara bağlı bir şekilde hayatınızı devam ettirmeniz lazım.’ dedi.

İnsanların iş hayatındaki gelişimini ve başarısını sağlıklı yürütebilmesi adına hedeflerinin olması gerektiğini dile getiren Kişioğlu, hedefi olmayan kişiler her rüzgarda savrulur ve iş hayatının uzun yolculuğunda başarılı olması mümkün olmaz diye belirtti.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;