• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, finans enstitüsünün iş dünyası ile uyumlu olduğunun altını çizerek, öğrencilere ve profesyonellere Wise TV aracılığı ile finans enstitüsünü anlattı.

Finans enstitüsünün önemli özelliklerinden bir tanesinin üniversite bünyesinde olduğu için sadece akademik ya da bilimsel içerik ve program üretmemesi olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Ekren konuşmasına şöyle devam etti:
“Bunun anlamı şu buna ilave olarak İstanbul’da ve Türkiye’de faaliyette bulunan karar alıcı ve uygulamacıların ister kamu sektöründen olsun ister özel sektörden olsun onlarla iş birliği yaparak finans enstitüsünün programlarının tamamını özel sektör kamu sektörü odaklı bir yapıya çevirdik. Bundan şunu kastediyorum örneğin bankacılık tezsiz yüksek lisans programından bahsedecek olursak modülün ana kısmında bankacıların ihtiyacı olan bankacılık ve finans bilgilerini aldıktan sonra öğrenciler 2 modülü seçiyorlar. Birinci önemli kısım, eğer Türkiye’de ticari bankacılık yapmak istiyorlar ise ticari bankacılık modülünü seçecekler. Bu modülün dizaynında ve yapılanmasında Türkiye Bankalar Birliği’nden önemli destek aldık. İkinci önemli kısım ise katılım bankaları ya da faizsiz bankacılık dediğimiz bir modül. Burada da yine öğrencilerimiz faizsiz bankacılık kısmında çalışmak istiyorlar ise bu modülü seçiyorlar ve dönem sonunda da faizsiz bankacılık ve katılım bankacılığı çerçevesinde ihtiyaç duyacakları bilgi ve beceriyi kazanmış oluyorlar. Bu modülü de yine Türkiye Katılım Bankaları Birliği ile birlikte dizayn ettik

Ekren son olarak: “Dolayısıyla bankacılıkta ki benzer bir yapıyı özel sektörün birlikleri ile dizayn etmek demek burada eğitim görecek öğrencilerimizin ister üniversite mezunu olsun ister profesyonel olsun sonuçta diplomayı aldıklarında akademik ve bilimsel bilgi kadar seçecekleri alanda ki uygulama becerilerini de geliştirmiş olacaklar” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!