İstanbul Finans Merkezi olarak önemli bir merkez olabilir mi?

Hannover Fairs İnternational Turkey Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer: Türkiye’nin bölgedeki liderliğiyle beraber İstanbul’da finans merkezi olarak öne çıkacaktır.

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş Conrad Otel’de düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi’14 önemli konukları bir araya getirdi. Devletin önemli kademelerinden yetkililerin de katılımıyla gerçekleşen etkinliğin gündeminde ‘yenilikçi finans’ konusu vardı. Bu ana tema diğer konuların temelinde ise İstanbul’un finans zirvesi projesi bulunuyor. Etkinlikte konuşmalar ve tartışmaların odak noktası İstanbul oldu.

Etkinliğin önemli katılımcılarından Hannover Fairs İnternational Turkey Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer, Wise.TV’ye şunları söyledi: Dünya çok hızlı bir değişim içerisinde ve iş yapış teknikleri de değişiyor. Bununla beraber içinde bulunduğumuz coğrafyada dengeler de değişiyor. Yeni Türkiye çok farklı bir şekilde içinde bulunduğu coğrafyada kendini konumlandırıyor. Burada lokomotif pozisyondaki sektörler; bilişim-teknoloji ve finans. Türkiye zaten kendi coğrafyasında lider olarak kabul edilmiş bir ülke. bu liderlikle beraber İstanbul’un da çok yakın zamanda finans merkezi olarak bu coğrafyada öne çıkacağına inanıyorum.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;