• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Big Data çözümleri yüsek sayıda verinin bir araya getirilip analiz edilmesidir diyen Deloitte Danışmanlık Kıdemli Yöneticisi Ali Tuncel bunun nasıl gerçekleştirileceğini anlattı.

Ali Tuncel, “Big Data derken aslında biraz daha veri yönetiminden bahsediyoruz. Çok yüksek miktarlardaki verinin hızlı bir şekilde bir araya getirilmesi derlenmesi ve analize hazır hale getirilebilmesi bununla ilgili zaten bir çok teknolojik alt yapı alternatifleri  mevcut ama veriden bilgi çıkarma ve bilgiyi aksiyona dönüştürebilme dediğimizde aslında burada birazda iş bakışı da işin içine gerekiyor.” dedi.

Big Data’da ki veriyi derleyip analiz haline getirdikten sonrası için Tuncel, “Analiz haline getirip sonuçları çıkarttık ama bu sonuçlardan sonra ne tür kararlar vermemiz lazım, nasıl iş aksiyonları alabilmemiz lazım. Dolayısıyla değişik iş alanlarında farklı çalışma alanlarını belirleyip gerçekten nasıl katma değer katabiliriz bunları iş değerleriyle beraber oturup konuşup bu alanların belirlenmesi gerçekten kritik. Kurumlarında bence bu konuya dikkat etmesi gerekiyor.” diye belirtti.

IT birimlerinin yenilikleri kucaklamada ve adapte olmakta önde gidebileceğini söyleyen Deloitte Danışmanlık Kıdemli Yöneticisi Ali Tuncel iş birimlerinin analitiği iyi değerlendirip fırsatları nasıl yakalayacaklarını iyi tespit etmeleri gerektiğini de vurguladı.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!