• 1401 WISE
  • 5183 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Mezolifting ile cilt gençleştirme yöntemi hakkında bilgiler veren Medikal Estetik Hekimi Dr. Seran Göçer,  “Mezolifting cildi gençleştirmek amacıyla ciltte yaş ile azalan bazı maddelerin tekrar karışım halinde cilde enjekte edilmiş halidir. Mezolifting 30-35 yaş itibariyle herkese yapılabilir. Özellikle cildin nemini arttırır, gençliğini ve tamir mekanizmasını destekler” diye konuştu.

Mezolifting tedavisine uygun hastalarda aranan özelliklerinden bahseden Göçer, “Mezolifting erkek ya da bayan 30-35 yaşın üzerinde cildinde ince çizgiler ve yaşlılık belirtileri görünmeye başlanan herkese uygulanabilir. Çünkü bizi değiştiren yüzümüzdeki ifadeyi ve mimikleri farklılaştıran bir yöntem değildir. Sadece cildi besleyen nemini arttıran kırışıklıklarını tamir eden ve geren bir tedavidir ve bir enjeksiyon tedavisidir. Enjeksiyon engeli olmayan herkese belli yaşlardan itibaren cilt gençleştirmek amacıyla mezolifting yapılabilir” dedi.

Mezolifting uygulamasının cilde sağladığı faydaları anlatan Göçer şunları söyledi:

“Mezolifting özellikle cilt yaş almaya başladığında cildimizde gördüğümüz matlığı ortadan kaldırmak için yapılır. Bizi değiştiren ya da farklılaştıran bir yöntem değildir. Haftada bir kez olmak üzere uygularız ve uygulamanın hemen ardından ciltte bir parlama ve nem artışı görülür. Ancak gerçek etkiyi 3. haftadan sonra görmeye başlarız. Çünkü cilt hücrelerimizde kolajen sentezleri 3. haftadan sonra artar. Ancak en güzel taraflarından biri de her hafta cildinizi daha güzel ve diri görünmesidir”

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!