Microsoft kurumsalda müşterilerine hangi alanlarda ne tür hizmetler sağlıyor?

14 Ocak 2016 | Etiketler: , , , ,

ODC Business Solutions Direktörü Sevil Özkan, Microsoft’un kurumsal tarafta müşterilerine hangi alanlarda ne tür hizmetler sağladığını Wise TV’ye anlattı.

Doğru teknolojileri kullanmanın, küçük ya da büyük fark etmeksizin her şirket için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Özkan, ancak bu sayede şirketlerin farklılaşabileceğini ve daha da güçlenebileceğini dile getirdi. Dünyada değişen teknolojilerle bulut çözümlerinden mobile giden yolda yepyeni bir iş hayatıyla karşılaşıldığını belirten Özkan, Microsoft’un bu noktadaki rolünü şu sözlerle ifade etti: “Microsoft’un geniş ürün yelpazesi, kurumsal çözümlerindeki deneyimi, kurumlara olan yaklaşımı da kurumların bu kadar değişen, gelişen teknoloji arasında doğru tercihler yapmasını sağlıyor.”

Microsoft’un kurumlara sağladığı en büyük faydalardan birinin üretkenliği, üretimi artırması olduğunun altını çizen Özkan, markanın, günümüzün en sıcak konularından biri olan yer, lokasyon ve bağımsız çalışabilme kabiliyeti sağladığını da sözlerine ekledi. Microsoft’un çözümleriyle günümüzde veri güvenliğinin herkes için önemli bir konu haline geldiğini vurgulayan Özkan, veri güvenliğinin kapsamının genişlediğine ve sürecin kurumlara daha fazla avantaj sağlayacak şekilde ilerlediğine dikkat çekti.

Microsoft’un sunduğu hizmetlerin müşterilerine iş zekası da kattığını ifade eden Özkan, bu konudaki düşüncelerini şu sözlerle açıkladı: ”Microsoft, müşterilerinizi tanımanızı, rakiplerinizi tanımanızı, yaptığınız satışların nereden gelip nereye gittiğini görebildiğiniz çözümler sunuyor. Dolayısıyla, Microsoft aslında kurumlara dijital hayatta, iş hayatımız dijitalleşirken yararına olabilecek tüm başlıklarda hizmet veriyor ve çözümler sağlıyor.”

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;