Mobil teknoloji yatırımları şirketlerin kaderini etkileyecek!

Mobilera VP Marketing CEO’su Arda Kertmelioğlu mobil teknolojilerin gelişimi ve şirketlerin bu noktada nasıl bir tavır alması ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Mobil gelecektir gibi cümlelerin artık bittiği noktasının yaşandığını söyleyen Arda Kertmelioğlu “Mobil bugün zaten hepimizin cebinde. Çantamızda birden fazla cihaz var. Bu son kullanıcıda da böyle artık eskisi gibi belirli bir zümrede olduğu dönemleri çoktan geride bıraktık.” dedi

Mobil gelecektir kavramının bittiği gibi bir iki sene içerisinde akıllı kavramının da şu an ki uzaklığını bitireceğini söyleyen Arda Kertmelioğlu “Akıllı kavramının da ben bir iki seneye kadar ortadan kalkacağına inanıyorum çünkü artık her şey akıllı oluyor. Bugün satılan dört telefondan üçü akıllı telefonsa ve tabletler vs. Yarın öbür gün üzerimize giydiğimiz saat gibi gözlük gibi kemer gibi ve ya evimizdeki aletlerde buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ya da arabamızdaki herhangi bir şey her şeyde bir bulut üzerinde haberleşiyor ve sizin hayatınızı kolaylaştırıyor olacak.” diye belirtti.

Kertmelioğlu günümüzde gelinen noktayla beraber artık kurumların mobile bakışının değişmesi gerektiğini ve mobilde nerede olduklarını iyice değerlendirdikten sonra ciddi bir girişim yapmaları gerektiğini vurguladı. Mobilera VP Marketing CEO’su Arda Kertmelioğlu “Kurumlar artık mobile son kullanıcılar ne istiyorlar gerçekten ben buna nasıl hizmet verebilirim bunu düşünüp aksiyon almalılar ve uzun soluklu olarak buna yatırım yapmak durumundalar. Çünkü tek tük yapacakları hamleler onları hiç bir yere götürmeyecek ve yanıltıcı bir girişim olabilir.”

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;