• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Globalturk Capital Kurucu ve Yönetici Ortağı Barış Öney, şirket evliliklerinde danışmanların nasıl bir rol üstlendiklerini anlattı.

“Şirket evliliklerinde danışman unsuru olmazsa olmaz.” diye söze başlayan Öney, birçok şirketin bu önemi tam manasıyla kavrayamadığını ve destek almadan giriştikleri ortaklıklarda çok fazla sorun yaşadıklarını ifade etti.

Barış Öney, “Bu süreci uzman bir danışman olmadan yürütmek, şirketlere çok ciddi zararlar verebilir. Bir kere yapacağınız çok değerli bir işlemi bu işin uzmanıyla yapmanız gerekir. Ancak tüm şirketlerimiz henüz bu anlayışa gelmedi.” dedi.

Öney, şirketler ve patronların birlikte çalışacakları uzman danışmanları belirlerken dikkat etmeleri gereken hususlarla ilgili olarak “Patronların, danışmanlık şirketi ve o şirkette çalışan danışmanların geçmiş deneyimlerine, itibarlarına, piyasadaki güven ortamına bakmaları; bu konuda iyi araştırma yapmaları önemli. Ancak bu şirketler içinde projeyi kimin yöneteceği, şirketten daha önemli. Çok büyük şirketlerde, bu işte uzman olmayan kişilerin projenizi yönetmesi söz konusu olursa, bir sonuca varmanız çok zor.” şeklinde konuştu.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!