Şirketler genç yeteneklere nasıl ulaşıyor?

Şirketlerin stajyer alımı konusunda artık daha farklı yaklaşımlar sergilediklerini söyleyen Kariyer.net Satış Direktörü Serra Eroğlu gözlemlerini anlattı.

Staj dönemlerinin her geçen gün giderek artmak da olduğunu dile getiren Serra Eroğlu “Staj hem adaylar hemde iş verenler açısından önemli bir deneyim. Geçtiğimiz zamanlardaki stajyerlerin fotokobi çekmek gibi vasıfsız işleri yaptığı dönemler sona erdi.” dedi.

Yetenek savaşlarının yaşandığı günümüzde işverenler kendileri için en iyi yetenekleri bulabilmek adına staj programlarını da içeren bir takım programlar uyguluyorlar. Serra Eroğlu bu programlar için “Bunların içerisinde oyunlar, simülasyonlar ve yarışmalarda oluyor. Adayları çok iyi bir şekilde gözlemleyip hem kurumlarına hem de kurum kültürlerine uygun en iyi adayı seçmek için çok ciddi çaba sarf ediyorlar.” diye söyledi.

Şirketlerin geleceğini oluşturacak olan stajyerlerin alımı için Kariyer.net Satış Direktörü Serra Eroğlu, staj alımı hem işveren hem de alınan açısından kazan kazan ilişkisinin kurulduğu bir süreç diye vurguladı.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;