• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Enerji Verimliliği Derneği Genel Sekreteri Yeşim Beyla, Türkiye’nin hedeflediği enerji tasarruf hacmine ulaşması için tasarruf kültürünün yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti.

“Enerji Takımı” projesinin tanıtım toplantısına katılan Enerji Verimliliği Derneği Genel Sekreteri Yeşim Beyla, enerji verimliliği konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Beyla, şöyle devam etti: “Konunun en önemli faktörünü kadınlar, çocuklar, sanayiciler ve ulaşım sektörü olarak belirledik. Artık bir takımız ve bundan sonra da yolumuza bir takım olarak devam edeceğiz.”

Beyla, Enerji Takımı Projesi’nin amaçlarını şu şekilde sıraladı: “Bu konuda yaptığımız tüm çalışmaları bir çatı altında toplamak üzere bu takımı oluşturduk. Herkese, Enerji Takımı’nın üyesi olarak hissetmesi gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. 10 yıllık bir bu projenin sonunda, güzel sonuçlara ulaşacağız. Eğer ki biz, bütün önlemleri yaşamımızın alanında uygularsak başarılı olacağız. Enerji parasını ödüyoruz diye bize ait olduğunu düşünmemeliyiz. Bu düşünceyi yaygınlaştırırsak; 2023 yılında 150 milyar TL’lik enerji tasarrufuna ulaşacağız” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!