• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

En eski sivil toplum örgütlerinden olan TÜBİSAD, sektörlerle kamu arasında ilişkilerin yürümesinde ve sektörlerin büyümesi adına alınan kararlarda önemli roller üstleniyor.

En eski sivil toplum örgütlerinden olan TÜBİSAD 2015 yılı içerisinde sektörlerle kamu arasında iletişimi sağlamak adına önemli roller üstlenmeye devam edecek. TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Kemal Cılız, “2015 senesi içerisinde de geçtiğimiz senelerde olduğu gibi yaklaşık 10 yakın komisyonumuzla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

2015 senesinde TÜBİSAD’ın çalışacağı komisyonlar arasında telekom, yazılım, donanım, mevzuat gibi bir çok farklı alanlardan komisyon mevcut. TÜBİSAD bu komisyonlarla sektörlerin problemlerini irdeleyip kamu ile olan ilişkilerini düzenliyor. Prof. Dr. M. Kemal Cılız, “Çalışmalarımızda temel amacımız ve hedefimiz geçtiğimiz senelerde olduğu gibi sektörün büyümesiyle alakalı ne tip kararlar alınabilir kamuda. Özellikle kamudaki karar vericilere pazarla alakalı oluşabilecek olumlu ya da olumsuz etkileri aktarabilmek. Daha da önemlisi aslında bizim kamuyla paylaştığımız bir takım politika önerileri var onları daha fazla gündeme getirebilmek” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!