• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Gelişen teknolojiyle beraber sosyal medya hayatımızda büyük bir yere sahip oldu. Markalar açısından ise çok daha büyük bir öneme sahip. Peki markalar sosyal medya stratejilerini nasıl oluşturmalı?  41? 29! Ajans Başkanı Alemşah Öztürk, pazarlamada sosyal medya stratejilerinin nasıl kurgulanması gerektiğini anlattı.

Markaların sosyal medya stratejilerini Türkiye’de pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak çizildiğini söyleyen Alemşah Öztürk, “Sosyal medya tek başına yeterli olmayabilir ama büyük bir resmin parçası haline geldiğinde daha doğru bir kullanım sağlamış olunuyor. O yüzden bir pazarlama stratejisine bakıp ona göre bir dijital strateji oluşturup o dijital stratejinin içerisinde de tüketiciye dokunacak nokta olarak dijital medyayı seçip ona göre bir strateji geliştirmek gerekiyor.” dedi.

Alemşah Öztürk bu alanda izlenilmesi gereken ilk adım sosyal medya sayfalarının oluşturulması sonrasında ise bu hesapları belirli bir kitleye ulaşacak büyüklüğe getirilmesi olduğunu ifade etti ve sosyal medya stratejisinin son adımı olarak ise bir topluluk inşa etmek ve ona belli bir sadakat sistemi içerisinde çalışıyor olmanın gerekliliğinin önemini vurguladı.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!