Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, iş adamlarının özel jetleri ile Türkiye’ye seyahat edebilmeleri için bir business havaalanına ihtiyaç olduğunu belirtti.

Sabiha Gökçen’de hangar sorunu yaşandığını ifade eden Karasu, hangar sorunun giderilmesi halinde iş adamlarının bir süreliğine ihtiyaçlarını burada giderebileceğini belirtti. Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanı’nın yeterli yere sahip olduğunu ama yine de pistinin uzatılabileceğini ifade eden Karasu, İstanbul’da Küçükçekmece, Kurtköy gibi alanlarda Business Jet pisti kurulabileceğini de ifade etti.

İstanbul’un Tripadvisor anketlerinde en çok gidilmek istenen ülkeler arasında ilk sırada bulunduğunu belirten Mehmet Karasu,  bu konuda yüzde 17 – 18 arasında bir büyümenin olduğunu, İstanbul’un Avrupa’nın diğer şehirleri arasında giderek ayrı bir önem kazanır olduğunu belirtti.

İstanbul’a özel jetleri ve mega yatları ile gelen yabancı turist ve yatırımcıların günlük 30 bin dolara yakın harcama yaptığına dikkat çeken Karasu, bu turistlerin yatırım yapmaya açık olduğunu fakat jetleri ve yatları ile seyahat yapmakta zorlandıkları için Türkiye’nin bu sermayeyi kaçırdığını söyledi. Türkiye’ye özel jetleri ile gelen sermayeden faydalanabilmek için bir business havaalanı yapılmasının gerekli olduğunu dile getirdi.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;