Türk kadını kıyafet seçimini hangi kriterlere göre yapıyor

27 Şubat 2015 | Etiketler: , , , ,

Kasha Kreatif Direktörü ve Kurucu Ortağı Serpil Özerden, Türk kadının nasıl bir giyim tercihinde bulunduğunu yorumladı. Türk kadınını şehirli ve Anadolulu olmak üzere iki kategoride ele alan Tasarım Uzmanı Özerden, bu iki konseptte ürünler hazırladıklarını belirtti.

Tasarımlarının daha çok şehirli kadına hitap ettiğini söyleyen Özerden, şehirli kadınlar için modern çizgilerde tasarımlar yaptıklarını Anadolulu kadınlar için daha mütevazi, sade ve klasik çizgilerde ürünler ürettiklerini ifade etti.

Şehirli kadınların statüleri gereği güzel giyen, fark edilen olmak için modern giysileri tercih ettiğini söyleyen Özerten, Türk kadınlarının modayı yakından takip ettiklerini belirtti. Anadolu kadınına yönelik ürün tasarımında eksikleri olduğunu söyleyen Tasarım Uzmanı Serpil Özerden, Anadolu kadınının da daha modern daha renkli, fark edilir giyinebilmesi için onlara özgü kıyafetler tasarlayacaklarını belirtti.

Türk kadının modern giyindiğini ve modayı yakından takip ettiğini ifade eden Özerden, eskiye göre giyim şekillerinin daha rahatlaştığını, zıtlıkların uyumu adı altında bir trendin olduğunu ve yeni neslin modayı ve trendleri yakından takip ettiğini belirtti.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;