• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, IŞİD’ın Amerika’nın Sovyetler ile savaştığı dönemde Afganistan ve Pakistan’da büyüttüğü radikal unsurların devamı niteliğinde bir örgüt olduğuna dikkat çekti.

Bu hareketin benzerlerini Bosna’da, Irak’ta gördüğümüzü işaret eden Karasu, şimdilerde ise bu örgütlerin Suriye’de kullanıldığını dile getirdi. Teknolojinin henüz hayatımıza entegre olmadığı zamanlarda bu örgütlerin kendilerine katılımcı bulmakta zorlandığını şimdilerde ise sosyal medya aracılığı ile kitleselleşebildiklerini belirten Mehmet Karasu, milyonlarca nefret dolu, silaha teröre ilgi duyan ve din düşmanı radikal eğilimleri olan psikopat ruhlu insanların olduğunu bu insanlar için IŞİD’in kendilerini ifade etme alanı olduğunu ifade etti.

Geçmiş yıllarda sınırlarımızın daha basit hatlardan oluştuğunu şimdilerde ise özellikle doğu ve güney sınırlarımızın PKK, IŞİD ve El Nusra gibi terör örgütleri ile çevrildiğini dolayısı ile Türkiye’nin bu durumdan olumsuz etkilendiğini söyleyen Karasu, IŞİD’ın arkasında organize güçlerin olduğunu ve bu güçler tarafından finanse edildiğini belirtti. Örgütün kullandığı arabaların standart olduğunu ve bu arabaların belirli güçler tarafından sağlandığını belirten Karasu, IŞİD’in dış güçler tarafından büyütülmüş ve desteklenmiş otonom bir yapı olduğuna vurgu yaptı.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!