Türkiye turizm potansiyelini doğru yönetebiliyor mu?

28 Eylül 2014 | Etiketler: , , , ,

Vizyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karasu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) Türkiye’nin turizm potansiyelini doğru yönetme hususunda önemli çalışmalar yaptığını ifade etti.

Turizm Bakanlığı’nın da önemli yatırımlarla nokta atışı hamleler gerçekleştirdiğini söyleyen Karasu, bu yatırımlardan kıymetli geri dönüşlerin alınmaya başladığını ifade etti. Yatırımcının yöneten tarafla iç içe olması gerektiğini savunan Mehmet Karasu, önceki yıllarda turizmimizin sıcak para, sıcak hava ve doğal güzellikler ekseninde güney odaklı olduğunu, rekabetten ötürü firmaların çok ucuz hizmet verdiğini bu durumun da firmaların iflasına yola açtığına dikkat çekti.

Bodrum, Antalya gibi tatil beldelerimizde ultra – lüks konaklama merkezlerinin yapıldığını ve bu merkezlere büyük bir talebin olduğunu söyleyen Karasu, doluluk oranlarının yüksek olmasının lükse ve kaliteye duyulan ihtiyacın hala güncel olduğununu yapılan 6-7 yıldızlı otellerde konaklayan müşterilerin 100 turiste bedel olduğunu ifade etti.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;