• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Akıllı bina sistemleri artık enerjinin izlenmesini yönetilmesini ve kullanımının bütün aşamalarını Avrupa standartlarına yükseltti.

Berker By Hager Türkiye Genel Müdürü Medeni Kahraman akıllı bina sistemlerindeki enerji kullanım standartlarını şu sözlerle anlattı: Ticari projelerde artık şartlar değişti yönetmeler artık Avrupa gibi. Enerjinin izlenmesi, yönetilmesi ve servis edilmesi anlamında artık yönetmeliklere uygun bir şekilde binalar yapılıyor. Ruhsatlarda ona bağlı olarak değişti biliyorsunuz. A’dan F’ye kadar çeşitli isimlendirmelerle beraber enerjiyle yönetimiyle beraber formülasyon söz konusu.

Tüm ticari projelerde bahsedilen yönetmeliklerin kullanıldığını söyleyen Medeni Kahraman,  hyatt regencylarıda tamamen bu yönetmelikler doğrultusunda yaptıklarını söyledi. Berker By Hager Türkiye Genel Müdürü Medeni Kahraman, “Mesela Adana’da 25,30 tane projemiz var. Bu çok güzel bir örnek aslında bu bölgelerde özellikle premium projelerin hepsinde artık standart hale geldi. Son bir buçuk iki senedir orta segmenttede yayılmış durumda çünkü yıllarla beraber fiyatlarda yavaş yavaş aşağıya düşüyor. Dolayısıyla bu artık yıllarla beraber evlerin içerisine de yayılmaya başlayacak.” dedi.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!