• 1360 WISE
  • 5087 VİDEO
  • 9800 TAKİPÇİ

Wise TV’ye konuşan İnovakademi Genel Müdürü Gökhan Erol, UR-GE projelerinin destek verdiği kurumların başarı hikayelerini anlattı.

Şu ana kadar 150 tane projenin var olduğunu belirten Erol, tamamlanmış projelerdeki başarı hikayelerinden bahsetti: “Eskişehir’de havacılık ve uzay sektörüne yönelik imalat yapan Türk şirketlerinin içerisinde bulunduğu havacılık ve uzay kümesi Boing firmasının satın alma heyetini Türkiye’ye getirerek proje kapsamında görüşme sağladılar ve Boing firmasından sipariş aldılar. Normal şartlarda Boing firmasında randevu alacak kişiye ulaşmak bile aylar belki  yıllar sürecekken UR-GE projesi sayesinde önemli bir işe imza atılmış olundu.”

Bir başka başarı hikayesini de Wise TV izleyicisi ile paylaşan Erol şöyle devam etti: “Antalya’daki yaş sebze meyve projesinde verilen destek ile yurtdışında bir ülkeden tarım konusunda danışmanlık alındı. devamında bizim çiftçiler ilgili kişilere domatesin fotoğrafını çekip gönderdiler. oradaki ilgili tarım eksperleri domatesin üzerinde gördükleri gelişmelerden önerdikleri ilaçlar ile katma değeri yüksek ürünler ürettiler.”
Son olarak ihracat ile ilgisi olmayan birçok şirketin dahi ihracat yapar hale geldiğini söyleyen Erol, projenin ihracat olarak etkisinin ise %15- 20’lerden aşağı olmadığını belirtti.

Diğer Videolar

Siz de Wise.TV'de yerinizi alın!