Yurtdışında dil eğitimi kaç hafta sürüyor?

08 Aralık 2015 | Etiketler: , ,

United Towers Yurtdışı Eğitim Programları Uzmanı / Süpervizör Hande Gedik, yurtdışı dil eğitimi sürelerini Wise TV aracılığıyla anlattı.

Yurtdışı eğitiminin bir haftadan bir seneye kadar süren eğitimleri kapsadığını dile getiren Gedik: “Hafta sayısına karar vermek öğrenciyle birlikte karar verdiğimiz bir şey. Çünkü haftayı belirlerken öğrencinin neye ihtiyaç duyduğuyla ilgili olmamız gerekiyor. Örneğin yurtdışında bir dil okulunda kuru atlamanız 8 yada 16 haftadır. Seviyeniz arttıkça kur atlama süresi daha da uzuyor. Program daha zorlaştıkça 12 yada 16 haftalara çıkabiliyor. Bu yüzden de öğrenci orta altı bir seviyede kendini ifade edebilir, mesajını karşı tarafa iletebilir ve de söyleneni anlayabilir bir seviyeye gelmek istiyor. O zaman ona biz minimum 6 ay bir program almasını tavsiye ediyoruz. Hafta seçimi bu şekilde ilerliyor. Ama öğrenci seyahat edeyim, çevreyi göreyim, geziyim turistik amaçlı da olsun diye bir talepte bulunursa 4 yada 8 hafta da onun için yeterli olabilir. Eğer tamamen kökten başlayacaksa en az 8 ay 9 ay eğitim almasını tavsiye ediyoruz” dedi.

Ayrıca programın içeriklerinden de bahseden Gedik konuşmasına şöyle devam etti: ” Öğrenci genel yada yoğun bir program aldığında örneğin, genel program haftada 20 saat olarak sunuluyor ve okuma, dinleme, konuşma, yazma üzerine yoğunlaşıyor. Ama öğrenci bunu çeşitlendirebilir. Haftada 28 ya da 30 saatlik bir ders aldığında öğleden sonralarını seçmeli dersler ile değerlendirebiliyor. İş İngilizcesi olabilir sınav hazırlık olabilir, turizm İngilizcesi olabilir bu şekilde özel beceri dersi ya da seçmeli dersleri alma şansı oluyor. Bu yoğun programın içinde eğer sınav hazırlık alacaksa o zaman da sınav formatına yönelik, sınav stratejisine yönelik dersler oluyor. Bu biraz daha odaklı öğrencilerin tercih ettiği bir kurs seçeneği. Tabi sadece yurtdışındaki dil okullarıyla ya da derslerle sınırlı değil. Ders dışında da okulların genelde konuşma ve yazma kulüpleri var. Bu tarz şeylerle de program destekleniyor. Öğrenci haftada bir yada iki gün arkadaşlarıyla birlikte ekstra hiçbir ücret ödemeden konuşmasını geliştirici ekstra şeylerden de faydalanabiliyor. Yani öğrenci ders dışında da dilini konuşmaya pratik yapmaya devam edebilir.”

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;