Yurtdışında dil eğitimi neden önemli? Kazanımları neler?

26 Kasım 2015 | Etiketler: , ,

United  Towers Yurtdışı Eğitim Programları Uzmanı Supervizör Hande Gedik, yurtdışında alınan dil eğitimlerinin öğrencilere sunduğu kazanımları Wise TV’ye anlattı.

Dil eğitiminin kişiye vizyon kazanmak, kültürel etkileşim içinde olmasını sağlamak, kişisel gelişimini desteklemek gibi olumlu katkıları olduğunu dile getiren Gedik, şunları söyledi:

“Hayatında hiç yurtdışına çıkmamış bir öğrenci hava alanına indiği andan itibaren neyle karşılaşacağını görür bu onun için kişisel gelişim olur. Aynı zamanda, bambaşka bir ülkede kendi başına bir şeyleri başaracak olması, kendi başına kendini ifade edecek olması en önemli noktalardan birkaçıdır. Öğrenci yabancı bir ailenin yanında kaldığı zaman o ülkenin kültürüne, deyişlerine, bakış açısına her şeyine sahip oluyor. Bu anlamda da bu vizyonu ve öğrencinin kendine güvenini kazandırmak çok önemli. Bizim Türkiye olarak, kendine güvenli sağlamış, uluslararası konularda kendini çok daha rahat ifade edebilen, tek başına, özgürce ve farkındalıkla seyahat edebilen öğrencilere ihtiyacımız var. Bu noktada da biz yurtdışı eğitimin önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Yurtdışı eğitiminden dönen öğrenciler üzerindeki gelişimin gözle görülür bir şekilde fark edildiğini ifade eden Gedik, “Öğrencilerimiz döndükten sonra kahvaltılarımız, yemeklerimiz oluyor. Gitmeden önceki durumlarını biliyoruz. Gittikten sonra daha ayakları yere basan, kendine güvenli, İngilizceyi çok iyi ve rahat konuşabilen öğrencilerle karşılaşıyoruz. Bu da bizi motive ediyor, mutlu oluyoruz. Dil eğitimi bu yüzden önemli. Sadece dil eğitimi değil, aynı zamanda da bir vizyon ve kişisel gelişim. Çünkü yurtdışında dil öğretiminin sistemi bizdekinden çok farklı, öğrenciyi tamamen içine alan bir sistem olduğu için ve aktif olduğu için bu getirileri belki de yabancı dil öğrenmekten çok daha etkili” dedi.

 

 

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;