PlusClouds Kimdir? Hizmetleri nelerdir?

PlusClouds Ceo’su Serkan Koçak, Plusclouds’un üç ana faaliyeti olduğunu belirterek bu faaliyet alanlarına yönelik açıklamalarda bulundu. plusClouds.com üzerinden ‘public cloud’ hizmeti verdiklerini söyleyen Koçak, bulut hizmetin otomasyon teknolojileriyle yapılması gerektiğini aksi taktirde bulut güvenliğinin sağlanamayacağını belirtti. Bulut ortamının ölçeklenebilir, büyüyebilir veya küçülebilir olması gerektiğini ancak güvenlik problemi yaşanmaması için bulut hizmetinin otomasyon teknolojileri ve yeni teknolojilerle yapılması gerektiğini ifade etti.

İkinci ana faaliyetleri olan mühendislik ve DevOps hizmetinde, şirketlerin iç kaynaklarıyla hayata geçiremediği hizmetleri sunduklarını ve bu noktada firmaların ağırlıklı olarak danışmanlık aldığını ifade eden Koçak, pandemi döneminde çok fazla kampanya yaptıklarını ve danışmanlığı ücretsiz hale getirdiklerini belirtti. Check-up ürünüyle, şirketlerin IT yapısına göre gerekli optimizasyonları ve değişiklikleri önerdiklerini ve böylece şirketlerin bir analizini çıkartarak yaklaşık %70 tasarruf sağlayacak şekilde tavsiyelerde bulunduklarını aktardı.

Üçüncü ana faaliyetlerinin Orchestrator LEO aracıyla ilgili olduğunu söyleyen Koçak, bu departmanın ana hedefinin otomasyon ve orkestrasyon üzerine kurulu olduğunu ve Orchestrator LEO sayesinde, veri merkezi yöneten ve işleten firmaların veri merkezlerini insansız, lisanssız ve otomasyon teknolojileriyle yönetebilir hale geldiklerini belirtti. Koçak, ‘’Orchestrator LEO ürünü tamamen yerli ve kendi içerisinde bir veri merkezinin ihtiyacı olan tüm yazılımlara, teknolojilere sahip. İçerisinde 75 modül gömülü olarak geliyor. İstedikleri modülleri kullanabiliyorlar, istemediklerini kullanmıyorlar. Bunun sonucunda ortalama %50 ile %70 tasarruf sağlanıyor’’ şeklinde konuştu.

Yeni normal iş hayatına alışma sürecinde, PlusClouds olarak şirketlere ve kurumlara destek olmak için servisin niteliğine göre bütün faaliyetleri 2-3 ay ücretsiz olarak vermeyi düşündüklerini belirten Koçak, plusClouds.com.tr adresindeki ‘#evdekal’ bölümünden tüm detaylara bakılabileceğini aktardı. Kendi içlerinde kullandıkları yerli video konferans ürününü şirketlere açarak ilk kullanımları ücretsiz sağlayacaklarını belirtti.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;