Belli konularda adres Türkiye olmalı

01 Mayıs 2013 | Etiketler: , , , , ,

??Yazılım tarafında Türkiye’de geniş bir bilgi birikimi var. Ancak bence belli konularda uzmanlaşmanın planı yapılmalı. Teknoloji çok geniş bir alan; o nedenle her alanda uzmanlaşmak çok kolay değil, ciddi emek ve zaman gerektiriyor.

Türkiye’de belirli konular seçilerek uzmanlaşmaya gidilmesi çok ciddi geri dönüşümler sağlayabilir. En azından belirlenen alanlarda adresin Türkiye olduğu dünyaya rahatlıkla tanıtılabilir.

Türk şirketlerinin performansına baktığımızda ise şunun altını çizmek lazım: Öncelikle lokal anlamda kendilerini ispat etmeliler. Ardından, tarihsel bağlarımızın ve komşuluk ilişkilerimizin güçlü olduğu ülkelerle ilişkiler geliştirmeliyiz. Çünkü Türkiye o ülkelerden 5-10 yıl önde ve onlar tarafından rol model alınan konumda. Bu avantajımızı kullanarak ürettiğimiz teknolojileri bu ülkelere pazarlama şansımız var.

Özetle Türkiye belli alanlarda sivrilir ve avantajlı olduğu coğrafyalarda doğru bir strateji ile ilerlerse marka ülke konumuna yükselebilir. Bu potansiyeli taşıdığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;