Gelişen teknoloji çağrı merkezlerinde ne gibi çözümler sunuyor?

sesteknolojileri“Ses Bulutu” AR-GE kapsamında TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından desteklenen, Türk mühendislerinin geliştirdiği bir ürün.
Tek bir platform üzerinde aslında 3 tane ürün var. Bunlar, ‘Bulut Çağrı Merkezi’, ‘Bulut Santral’ ve ‘Bulut Ses Merkezileştirme’. Bunların hepsi Turkcell’in bulutunun bir parçası olarak, Turkcell’in, Turkcell Super Online’ın içerisinde barındırılıyor ve tamamen bulut tabanlı sistemler.

Çağrı Merkezi Sistemi

Herhangi bir lokasyona, donanıma, yazılıma ve lisansa ihtiyaç duymadan bilgisayar üzerindeki bir kulaklıkla internete bağlanır gibi çağrı merkezine bağlanıp, çağrı merkezi agent’larının kullanabiliyorsunuz. Türkiye’de Vestel ve Teknosa gibi büyük şirketler bu ürünü kullanıyor. Dünyada da hızla yaygınlaşıyor.

Ses Merkezileştirme

Teknosa ve Vestel gibi dağınık noktalarda çok sayıda mağazası, servisi veya dükkânı olan işletmeler bu çözümü kullanıyor. Burada da mağaza çağrılarını veya servis çağrılarını direkt bulut içerisine alıp, bulutta yönetiyoruz. Ses kaydını alarak raporlamasını yapabiliyoruz.

Bulut Santral

En küçüğünden en büyüğüne tüm işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verebilen bir fiziksel santral alıp şirketinize koymaktansa Turkcell Super Online’dan alacağınız internet servisinin üzerine kurulan ve bu fiziksel santrallerin özelliklerinin çok daha ötesinde hizmet sunan 3 üründen oluşuyor.

Bu ürünler Türkiye’de Turkcell markasıyla satılıyor. Biz bunun teknolojisini geliştirmeye yoğunlaşırken Turkcell’de müşterilerine bunu ayırt edici bir hizmet olarak verebiliyor.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;