Office-Furniture-2-550x413Ofis mobilyaları iki aşamada tasarlanır. Birincisi ofis mobilyası satışı gerçekleştiren yerlerde çalışan endüstriyel tasarımcıların yaptığı tasarımlar, ikincisi ofis mobilyası alırken size özel çizilen tasarımlar.

Endüstriyel tasarımcılar, ofis mobilyalarının tasarımını, ihtiyaç-taleplere uygun şekilde ve yeni trendleri takip ederek yaparlar.

Ofis mobilyası satın alırken yapılan tasarımlar ise kişiye özeldir. Örneğin siz 80 metrekarelik bir ofis için ofis mobilyası ürünleri talep edersiniz. İstek ve önceliklerinize göre tasarımcılar autocat programı yardımıyla sizin için bir çizim yaparlar. İç mimar danışmanlığında yürütülen bu süreçte yapılan çizim ekran üzerinde modifiye edilerek istenilen tasarıma ulaşılır. Bu hizmeti alabileceğiniz yerler mevcut. Örneğin biz tasarım hizmetini iç mimar danışmanlığı ile birleştirerek kişiye özel tasarımlar yapıyoruz.

Ancak genel olarak belirtmek gerekirse ofis mobilyası tasarımında mesleğinizi öncelikli parametre olarak düşünmenizde fayda var. Çünkü yapılan tasarımlar meslek gruplarına göre değişiyor. Örneğin müşteri ilişkiler ofisinde çalışıyorsanız farklı, avukatlık bürosunda çalışıyorsanız farklı bir tasarıma ihtiyacınız var.

Diğer yandan ofis mobilyalarının bulunduğunuz mekânda nasıl dizayn edildiği de önemli. Işığın nereden geldiği, havalandırmanın yeri ve ofis gereçlerinin konumuna göre ofis mobilyalarınızın yeri, şekli veya tasarımı değişebilir.

Bununla birlikte ofisinizin duvar ve parke özellikleri de ofis mobilyası tasarımınızı doğrudan etkileyen bir unsur. Örneğin duvar rengi temelde belirleyici bir faktör. Benzer şekilde parkenin durumu da tasarımı şekillendiren bir etken.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;