Türkiye’de saç ekimine olan ilgi ne seviyede?

01 Mart 2014 | Etiketler: , , , ,

hair-transplantTürkiye’de son yıllarda saç ekimine olan ilgi bir hayli arttı. Önceden insanlar saç ektirme konusunda tedirgin oluyorlardı. Çünkü eskiden yapılan saç ekimi sonunda ensede iz kalabiliyor ya da ekilen saçların ‘çim adam’ gibi görünmesinden kaynaklanan sıkıntılar yaşanıyordu.

2004 yılı itibariyle FUE sistemi çıktıktan sonra saç ekimine olan ilgi çok arttı. Önceden Türkiye’den yurt dışına saç ekimi için, estetik ameliyatlar için gidilirdi. Şimdi yurt dışından Türkiye’ye akın akın insanlar geliyor.

Türkiye saç ekimi ve estetik cerrahi konusunda çok ilerledi. Tek seansta maksimum greft ekiliyor, kişilerin saçları doğal oluyor, kişiler saçsızlıktan kurtuluyor. O yüzden Türkiye, saç ve estetik cerrahi konusunda çığır açtı diyebiliriz.

saç dökülmesi çağımızın en önemli rahatsızlıklarından biri. Artık insanlar tedirgin olmadan yeni yöntemle, yeni sistemle, yeni teknolojiyle saç nakli yaptırabiliyorlar. Rahatlıkla “ben saç ekimi yaptırabiliyorum, siz de gidin yaptırın” diyebiliyorlar. Yani gayet doğal bir sonuçla karşı karşıya kalıp birbirlerine tavsiye edebiliyorlar.

Önceden estetik ya da saç ekimi ayıp bir şey olarak karşılanırdı. Artık herkes estetiğine, güzelliğine, sabah kalktığında aynayla karşı karşıya geldiğindeki yüz ifadesine ve gençleşmesine inanılmaz derecede önem veriyor ve Türkiye’de git gide ilerliyor.

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için;